Mokykla? Mokslai? Patyčios??? Namų darbai? Ir vėl!

Sveiki, skaitovai!

Mokslo metai jau prasidėjo ir kaip Jums sekasi mokytis? Manau, kad jau daugelis tikrai turėjote gauti pirmuosius pažymius? Kokie jie buvo?

Šiame įraše pabandysiu pakalbėti apie mokyklą. Ne tik apie mokymąsi, bet ir įvairias problemas mokykloje. Tikrai nesu labai sena, tačiau iš savos patirties apie tai galiu pašnekėti gana nemažai.
Nenorėjau skelbti įrašo į Facebook paskyrą, tad paprasčiausiai paprašiau kelių draugų padėti sugalvoti šiokius tokius klausimus šiai temai, ties kuriais šiek tiek išsiplėsiu, galbūt parašysiu kažką ir nelabai į pačio klausimo temą, tačiau iš įrašo temos stengsiuosi neišlipti.

Kaip laiku atsikelti į mokyklą?
Na, į šį klausimą atsakymas paprastas – anksčiau eiti miegoti. Kuo geriau išsimiegosi, tuo lengviau bus atsikelti į mokyklą. Žvalumas per pamokas taip pat yra svarbus, juk jeigu per pamokas žiovauji ir galvoji kaip greičiau išsėdėt visose pamokose, kad greičiau grįžtum namo ir griūtum į lovą, retas tuo pačiu įsisavina ir aiškinamą pamokos temą. Tad svarbiausia – išsimiegoti!

Kaip prisiversti daryti namų darbus?
Kaip greičiau padaryti namų darbus?
Šiuos du klausimus sujungiau į vieną, nes jie beveik apie tą patį, tik skiriasi pora žodelių.
Namų darbai yra tikrai svarbus dalykas moksle, o juos daryti – būtinybė. Darydami namų darbus vaikai užtvirtina išmoktą temą, galbūt sužino kažką daugiau, nes apie tai reikia daugiau pasidomėti. Namų darbus darydami, kai kurie vaikai klausosi muzikos, nes tai jiems padeda kažkiek greičiau atlikti juos, galbūt atsipalaiduoti (išbandžiau klausytis muzikos ir aš, ramina, tik jokiu būdu neklausykit trankios muzikos, geriau rinkitės ramią), kiti vaikai namų darbus daro tyloje.
Taipogi, mokytojos neretai tikrina namų darbus ir rašo už juos pažymius (arba pliusus, minusus), tad namų darbai ir jų kokybė gali nulemti ir Tavo gautą pažymį.

Kaip gerai mokytis?
Šį klausimą iš tikrųjų gavau net neprašydama. Paprasčiausiai rašinėjomės su drauge, ji paprašė manęs atsiųsti savo dienyną ir netikėtai uždavė tokį klausimą, nors mano pažymiai pačioje mokslo metų pradžioje – tikrai ne briliantiniai, bet aš jau šiek tiek nukrypau nuo temos.
Pirmas dalykas, kuris trukdo daugeliui vaikų – telefonas. Stenkitės jo vengti tiek per pamokas, tiek ruošdami namų darbus. Daugelyje klasių (bent jau pas mane mokykloje) yra ant sienų pakabinti laikrodžiai, manau, kad visi pažįstam valandas. Galų gale, juk nėra taip svarbu, kada pamoka baigsis, nebent jeigu reikia anksčiau kažkur išeiti iš pamokos, bet kiekvieną pamoką manau, kad nei vienas kažkur neskubat.
Antras dalykas: pokalbiai su mokytoju. Nebijok mokytojo klausti, jei tik kažkas neaišku, kažko nesupranti ar dėl bendro išprusimo nori ta tema kažko paklausti mokytojo. Tai gali daryti per pamoką ar po pamokos.
Trečias dalykas: domėjimasis. Tema gali pasidomėti papildomai. Tai papildys Tavo žinių bagažą, o galbūt ir padės geriau suprasti kažkokią tai temą.
Ketvirtas dalykas: jeigu jau visiškai nesupranti kokio sunkiojo mokslo temos (pvz.: matematika, chemija, fizika ir pnš.), tiesiog turi viską iškalti mintinai. Žinoma, tai neišliks atmintyje ilgam, bet daugiau iš tikrųjų kartais nieko ir nebelieka kaip tik mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis.

Kaip įsisavinti dalyką, kurį mokaisi?
Na, šį klausimą aptarėme jau šiek tiek aukščiau.
Paprasčiausiai turit būtinai ruošti namų darbus ir tuo domėtis, mokytis, galbūt temą kalt mintinai, kad tai bent iki atsiskaitymo sulįstų į smegenis.

Kaip greitai išmokti užsienio kalbą?
Manau, kad greitai išmokti užsienio kalbos neįmanoma, nors čia priklauso nuo kiekvieno mokinio gabumų.
Pats pirmas patarimas, kuris manau, jog yra daugeliui žinomas/girdėtas – filmai. Pasijunk užsienio kalba įgarsintus filmus su lietuviškais subtitrais. Taip girdėsi tariamus žodžius, kirčius bei maždaug suprasi ką koks žodis reiškia. Žinoma, filmo labai nepažiūrėsi, bet čia pirmenybę jau leidžiame mokslams.
Antras patarimas: kalbėk su šeimos nariais ta kalba. Jeigu jie jos nemoka, tuomet su draugais. Gali tiek kalbėti, tiek rašinėtis, nežinomų žodžių visuomet pasiklausk, galbūt paprašyk, kad paaiškintų įvairias taisykles ar tiesiog šnekamojoje kalboje naudojamus terminas, sąvokas ir kt.Kaip mokykloje geriau sutarti su mokytojais?
Iš tikrųjų, kai pamačiau šį klausimą, supratau, kad nelabai turėsiu ką pasakyt būtent ties šituo klausimu, bet vėliau pagalvojau, kad pabandysiu kai ką suregzt.
Pirmiausia, tai turit neužsisėst ant mokytojo. Nebūt su telefonu per pamoką, neplepėti su klasiokais, kuo dažniau daryti namų darbus bei būti pakankamai aktyviu pamokos metu, atsakyti į klausimus, kai mokytojas ko nors paklausia, sekti pamokos temą (ar bent jau stengtis tai daryti) ir turbūt viskas.
Žinoma, būna mokytojų, kurie užsisėda ant mokinio, jei mokytojui negražus vaiko veidas, išvaizda ar dar kažkas, na, bet tokius mokytojus palikime ramybėje šiam kartui.

Kaip patyčių objektui nekreipti dėmesio į patiriamas patyčias?
Na, priėjom mano nemėgstamiausią temą, ja turėčiau be galo daug ką pasakyti tiems, kurie tyčiojasi, tačiau patyčių objektams labai daug ką pasakyt neturiu, tačiau kažką pasakyti pabandysiu.
Pirmas dalykas: tiesiog turit išmokt nekreipt dėmesio. Taip, teisingai perskaitėt, išmokt. Tik Jūs patys žinot savo gyvenimą, nueitą kelią ir tik Jūs patys galit save už tai teisti, to daryti neturėtų kiti, bet žinoma, ne visi tai supranta.
Antras dalykas: turit parodyt, kad pasakyti žodžiai jums nerūpi. Lengviausias dalykas yra tiesiog praeiti pro šalį ir nieko neatsakyti. Taip pat galite paprasčiausiai lengvabūdiškai nusikvatoti į pasakomus žodžius. Jokiu būdu neatsikirskite. Vaikai, kurie tyčiojasi, pamatys, kad tai Jums rūpi ir pradės tyčiotis dar labiau.
Trečias dalykas, kuris yra bene svarbiausias: jokiu būdu nežalok savęs! Na, tai nėra patarimas kaip nekreipti dėmesio, tačiau tai gali būti patyčių pasekmė, kurios visais būdais stenkis išvengti. Geriau išsiliek tuščiam popieriaus lapui, darydama kokį mėgstamą darbą, bet jokiu būdu savęs nežalok. Jeigu jau užeina toks noras, drąsiai rašyk man, pasakokis, liekis, gali ir su keiksmažodžiais, tai nesvarbu, tačiau jokiu būdu nekelk prieš save rankos.

Kaip padėti sustabdyti mokykloje vykstančias patyčias?
Iš tikrųjų visiškai sustabdyti nėra įmanoma. Vis vien atsiras toks, kuris atnaujins jas, tyčiosis toliau, tačiau tai tikrai galima bent kiek apmažinti.
Pirmiausia turit nustot tyčiotis iš kitų patys. Sugebėt padėti, užstoti, galbūt pasakyti suaugusiam žmogui. Reikia burtis į tokias grupes, kurioms nestigtų drąsos ir ryžto užstot kitą vaiką. Žinoma, neretas pasakys, kad šį darbą turi atlikti socialinės pedagogės, tačiau jos visos mokyklos irgi nesužiūrės ir kelios sėdėdamos nesustabdys visos mokyklos patyčių.
Antra: turit mokėt stabdyt draugus, klasiokus, kad jie nesityčiotų iš kitų.
Paprasčiausiai stabdykit vieni kitus ir pamažu siekite gėrio, nes jis neateis, kai Jūs sėdėsit rankas sudėję.

Nesitikėjau, kad šį įrašą parašysiu tokį ilgą, nes iš tikrųjų nelabai turiu ką šia tema pasakyti, tačiau vis dėlto, radom bendrą kalbą su mokykla.

Laukit kito įrašo!
Dar visiškai nesu tikra apie ką jis bus, tačiau jau po truputį kratau smegenis, kad sugalvotų man temą.

Dar neskaitei mano pirmojo įrašo? Paskaityk! Jį rasi paspaudęs čia.

Shining Star. xx

Komentarai

 1. Oho, man patiko! Kaip sakiau, jugauguuurl :DD

  http://migdoline.blogspot.lt/

  AtsakytiPanaikinti
 2. Woow! Puikus įrašas, man patiko, keletas punktų ir man pagelbės mokantis. Šaunuolė! ❤

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nu nuostabu tiesiog �� Tikrai padėjai, dėkoju! ��

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, tikiuosi, kad ateityje tokių pagalbos rankelių bus ir daugiau. Nėra už ką! ☺♥

   Panaikinti
 4. Wooow, man tikrai padės mokytis! Ypač matematikoje! :D AČIŪ <3

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tikrai pravers man mokykloje! :D Nuostabu, Domante! ;)
  Mano blog tinklaraštis: dcloudylanet.blogspot. lt

  AtsakytiPanaikinti
 6. Puikus įrašas!♡
  Mano blogas: abrikosinesblogas1.blogspot.lt

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

♡Populiariausi♡