Kaip greičiau išmokti tekstą?

Labas!

Šiandien atkeliauju su nauju įrašu, kuris bus trumpas, bet manau, kad šiuo įrašu galbūt pagelbėsiu jums.

Na, pagalvojau, kad būtų visai gerai parašyti įrašą tema Kaip greičiau išmokti tekstą, sąvokas ar kita?
Pradinėse, kai reikėdavo atsiskaitinėt eilėraščius, žodžius, ar kažką panašaus, mano atminčiai būdavo iššūkis įsimint tuos porą stulpelių (ar kažkokį skaičių žodžių), tačiau išėjus iš pradinių, kai reikia išmokti eilėraštį atmintinai – man tai sekasi gana lengvai. Su žodžiais ar formulėmis, neretai dar būna problemų, jeigu jie būna sunkesni ar visiškai negirdėti.
Iš pradžių parašysiu savo mokymosi būdą, o vėliau – kitų žmonių būdus.

•Maniškis eilėraščio mokymosi būdas būtų toks:
Pirmiausia, tai atsinešu ko nors valgomo, haha. Maisto kurį laiką neliečiu. Skaitau eilėraštį kelis kartus garsiai. Iš pradžių tiesiog persiskaitau, vėliau perskaitau tiesiog lėtai, trečią kartą – lėtai ir su intonacija. Tada mokinuosi po vieną stulpelį, kai stulpelį pasakau be klaidų, mokinuosi kitą, vėliau trečią ir taip toliau. Galiausiai, kai įsimenu visus stulpelius, bandau pasakyti juos iš eilės, jeigu kurioje nors vietoje susikertu, kartoju sau tą vietą.
Dabar paklaustumėt kam tas maistas? Kažkokį tai saldumyną, vaisių ar kitą dalyką suvalgau tada, kai išmokstu stulpelį. Dažniausiai ant lovos išsidėlioju įvairių dalykų: mažų ledinukų, obuolių, kriaušių, bananų ar kažko kito, kas man yra skanu. Na, tik nesidėkit vien saldainių ir dar didelių šokoladinių, nes tikrai supykins!
O žodžius mokinuosi taip:
Pasidalinu žodžius į kelias dalis (dažniausiai į dvi arba tris, žiūrint kokį kiekį žodžių reikia išmokti) ir kai pasakau visą tą dalį atmintinai, apdovanoju save kažkuo saldaus. Taip, ir vėl maistas!
Formules tiesiog „kalu“, nes man visiškai nesiseka įsiminti fizikos, chemijos ar matematikos formules.


•Vienos mokytojos patarimas (kaip mokintis eilėraštį):
Įsivaizduokit tą eilėraštį kaip dainą. Suteikite jam ritmą, tonaciją ir dainuokit, kol išmoksit, vėliau, kai išmoksit sudainuot visą eilėraštį be klaidų, pasideklamuokite jį ir viskas! Eilėraštis išmoktas!
Na, mano manymu, tai nėra pats geriausias mokymosi būdas, nes kai susikuri eilėraščiui ritmą, tonaciją ir išmoksti jį dainuot, vėliau būna sunku jį deklamuot, nes mintyse skamba ta „daina“.

•Vienas iš paprasčiausių būdų įsiminti: kartoti.
Kartokite gautą informaciją kelis kartus garsiai (jeigu esate pamokoje ar paprasčiausiame pastate, mokymosi įstaigoje, kartokite tai daug kartų mintyse). Po kažkiek laiko vėl prisiminkite gautą informaciją ir vėl ją pakartokite sau mintyse.
Atrasti laiko pasikartoti galite bet kada: stovėdami eilėje parduotuvėje, laukdami autobuso, važiuodami juo ir panašiai.

•Vaizdai (apie eilėraščio ar paprasčiausiai ilgesnio teksto mokymąsi atmintinai).
Juk lengviau yra įsiminti, kai įsivaizduoji ar susieji tekstą, kurį mokaisi, su įvairiais paveikslėliais, galbūt objektais ar kita.

•Pasikartojimas prieš miegą.
Man asmeniškai geriausia dieną išmokti tai, ką reikia (arba bent jau dalį), o prieš užmiegant, dar kartą visa tai pasikartoti. Ryte vėl pasikartoju ir viską būnu išmokusi kuo puikiausiai.

•Taip pat, gana neblogas būdas yra įsirašyti eilėraštį (ar ilgesnį tekstą) į diktofoną telefone, kai eilėraštį skaitai garsiai. Vėliau gali klausytis bet ką darydamas: tvarkydamas kambarį, valgydamas ir kita.

•Tikrinkite save.
Nepamirškite tikrintis tai, ką išmokote. Taip ne tik pasikartosite išmoktą informaciją, bet ir sužinosite savo spragas, klaidas, vietas, kuriose užsikertate.

Šiam kartui bus tiek!
Šią savaitę planuoju dar vieną įrašą (arba jis bus kitos savaitės pradžioje), jeigu tik suspėsiu!

Dar neskaitei mano praeito įrašo! Paskubėk! Jis randasi čia.
Na, o ar jau perskaitei mano praeitą įrašą, kuriame kalbėjau apie mokyklas, atsakinėjau į gana svarbius klausimus apie mokslus? Dar ne? Spausk čia ir paskaityk!

Iki kitų susirašymų,
Shining Star. xx

Komentarai

 1. Labai puiki mintis apie būtent tokį įrašą! Pravers visiems��
  Oj tobulėji ir tobulėji,Domante!
  Labai smagu skaityt������
  Ačiū,Tau!❤

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nerealuu! ���� Dedi labai daug pastangų savo blog'ams, kad jie būtų žmonėms naudingi ir įdomūs ! Domante, linkiu tau didelės sekmės einant toliau !

  AtsakytiPanaikinti
 3. Šaunuolė, matyt, kad berašant yra atrenkami svarbiausi faktai, kiekvienas teiginys yra paaiškinamas ir rašant stengiamasi pritraukti skaitovą. Tema yra aktuali tikrai daug kam, todėl susidomėjimas tik didėja. Kitą kartą rašant, norėčiau palinkėti sėkmės:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū už gražius žodžius! ♥
   O sėkmės tikrai prireiks! ☺

   Panaikinti
 4. Šaunuolė! Įrašas aktualus daugeliui, smagu, kad susimąstei jį parašyti. ;) Su kiekvienu įrašu vis patobulėji, kelis punktus pabandysiu naudoti ir aš, nes kitus jau naudoju. Man šis įrašas labai patiko, nenustok rašyt, nes Tau, tai puikiai sekasi! ♥️

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tikrai sužinojau daug ko! Ačiū, kad padėjai :))
  Mano blog tinklaraštis: dcloudyplanet.blogspot.lt

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tikiuosi, kad pasiseks padėti ir ateityje, dėkoju už komentarą! ♥

   Panaikinti
 6. Puikus įrašas!♡
  Mano blogas: abrikosinesblogas1.blogspot.lt

  AtsakytiPanaikinti
 7. man labiausiai patiko tas raudonas sniegas
  labai grazios mintys straipsnis tiesiog tobulas
  labai praverte sie faktai

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

♡Populiariausi♡